Jaromír Soukup komentoval dne 11. dubna 2018 ve svém pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa na TV Barrandov působení Aleny Vitáskové v čele Energetického regulačního úřadu a její neúnavný boj proti solární mafii v České republice a ochranu cen energií.

Její jmenování do čela tohoto hlavního energetického úřadu Soukup zhodnotil jako jeden z nejlepší počinů vlády Petra Nečase. Alena Vitásková se podle Soukupa nebála postavit premiérovi, politikům i státním zástupcům, za což si vykoledovala řadu problémů, včetně nezbytné policejní ochrany. Tím se stala nepohodlným šéfem státního úřadu.

„Alena Vitásková je paličák a šla proti zdi. Jenomže jeden člověk nestačí, takových lidí bychom ve státní správě potřebovali asi, skoro bychom se nedopočítali, ale asi všechny“, uvedl Soukup. Soukup dále komentoval soud Aleny Vitáskové, které hrozilo 8,5 roků vězení a až letos ji soud obžaloby zprostil.

Soukup mimo jiné komentoval situaci na Energetickém regulačním úřadu před působením Vitáskové a i to, že nikdo z bývalého vedení nebyl za solární boom v letech 2010 a 2011 nijak trestně stíhán.

Celý komentář je možné shlédnout níže:

https://www.barrandov.tv/video/124097-kauzy-jaromira-soukupa-11-4-2018