Ochrana a podpora základních lidských práv a svobod

 

  • IAV podal prostřednictvím AK žalobu k soudu na nezákonné nařízení nošení respirátorů a roušek. Považuje tento krok ze strany ministerstva zdravotnictví za protiústavní. Stejnou žalobu podalo několik poslanců parlamentu ČR, politiků i lékařů.
  • POKRAČOVÁNÍ kauza ÚS – zrušení části volebního zákona: IAV podal stížnost na VSZ Praha. VSZ Praha neodpovědělo v zákonné lhůtě na dotaz podle zákona 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím, kterým jsme se dotazovali na možné nezákonné jednání některých soudců Ústavního soudu a kroky státního zastupitelství v této kauze. Co VSZ Praha na stížnost odpovědělo, naleznete na našich webových stránkách. IAV se kauzou i nadále zabývá.
  • POKRAČOVÁNÍ kauza možného maření spravedlnosti okresního státního zástupce v Karviné: Obrátili jsme se na NSZ Brno, jak naložili s informacemi, které jim byly v dané věci poskytnuty ze strany odborářů. Nadržování ze strany OSZ pachatelům trestné činnosti, podezření na nedůvodné trestní stíhání, možný klientelismus.
  • IAV se připojil k ústavní stížnosti v kauze vězně M.B. zaslané Ústavnímu soudu Brno a doložil Ústavnímu soudu zprávu o činnosti nezávislého dohledu IAV (ochrana lidských práv a svobod).
  • IAV se připojil k ochraně lidských práv našich dětí. K výzvě „Zachraňme naše děti, chráníme budoucnost“ uvedl, že naše děti nebudou pokusní králíci ziskuchtivých. Celé znění na institut-av.eu kde naleznete rovněž manuál pro rodiče vč. formulářů, jak své děti v souladu se zákony bránit nezákonným praktikám politického boje proti covidu.